Jógové sestavy listopad-prosinec: Posílení obranyschopnosti těla

V období podzimu řadu z nás trápí častá nachlazení,dlouhotrvající rýmy či problémy s dýchacími cestami. Jóga má prostředky, jak být v tomto období odolnější vůči těmto potížím. Aktivní pohyb je jedním z nich, protože pomáhá imunitnímu systému, aby správně fungoval. Rovněž práce s dechem může napomoci naší obrany schopnosti.Sama mohu potvrdit, že za roky, kdy cvičím jógu jsem minimálně nemocná.  Přes vybrané ásany můžeme působit na důležité orgány -brzlík, slezinu a lymfatické uzliny. Do sestavy bude v úvodu zařazen nácvik techniky mukha bhastriká, které pomáhá optimalizovat Ph v krvi (z kyselosti k zásaditosti). Védský pozdrav slunci v sestavě napomůže lepšímu proudění lymfy.

Hodina je vhodná i pro začátečníky, pokud absolvovali alespoň 5 hathajogových hodin ve studiu Annamalai. Velmi opatrně by měli ke cvičení přistupovat Ti, kdo mají vysoký krevní tlak či jiné vážnější zdravotní obtíže.

Důležité upozornění pro všechny: pokud už je Vaše tělo oslabené,máte rýmu či potíže zmiňované výše,rozhodně necvičte jógu! Velmi snadno by se mohlo stát, že se nemoc rozbouří a bude mít silnější průběh!